Lühiülevaade Intel® NUC (Next Unit of Computing) platvormist ning sellel põhinevatest toodetest internetipoes www.arvutid.ee

Intel® NUC platvormil tooted internetipoes

Internetipoes www.arvutid.ee on kirjutamise hetkel saadaval järgmised Intel® NUC (Next Unit of Computing) platvormil põhinevad tooted:

Intel® NUC (Next Unit of Computing)

Intel® NUC (Next Unit of Computing) platvorm on üliväikeste mõõtmetega (4″ x 4″ / 10,16 x 10,16 cm) emaplaat koos lõimitud (integreeritud) protsessoriga.

Intel® NUC (Next Unit of Computing) CD toorikust väiksem

Termin üliväike on siin täiesti asjakohane, sest fotodki ei suuda hästi edasi anda seda, kui väikesena ta tegelikkuses tundub.

Mõõtmete paremaks adumiseks on lisatud pilt, kus Intel® NUC platvormil arvutile on asetatud CD toorik. Nagu näha, on tooriku diameeter suurem kui Intel® NUC platvormil arvuti laius või sügavus.

Intel® NUC platvormil ML arvutid. ML pakub erinevatele kliendisegmentidele ja -vajadustele suunatud Intel® NUC platvormil arvuteid. Saadaval on Intel® Celeron® (terminal ML T210) ja Intel® Core™ i3 ja i5 (arvuti ML 501) protsessoritega arvutid.

Konfigureeritavus. Nii nagu kõik ML tooted internetipoes www.arvutid.ee on ka Intel® NUC platvormil arvutid konfigureeritavad. Arvuteid saab konfigureerida kuni 16 GB SO-DIMM DDR3 mäluga, mSATA liidesega SSD ketastega, poole kõrgusega miniPCI Express WiFi kaardiga (antenn on lõimitud korpusesse), klaviatuuri, hiire, välise ID-kaardi lugeja, tarkvara ja garantiipaketiga. Arvutitel on lõimitud (integreeritud) graafika ning neid ei ole võimalik konfigureerida eraldiseisva (diskreetse) graafikaga. Samuti pole arvuteid võimalik komplekteerida sisemise optilise seadmega (CD/DVD/Blu-ray), küll on võimalik lisada väline optiline seade USB liidese kaudu.

Liidesed. Intel® NUC platvormil arvutitel on sõltuvalt mudelist erinev arv USB liideseid ja videoväljundeid. Kõik videoväljundid on digitaalsed – kas DisplayPort või HDMI. Arvutit valides tasub silmas pidada, et olenevalt mudelist on videoväljundite pesad kas tavalise või “mini” suurusega (mini DisplayPort, mini-HDMI) ning monitori ühendamiseks arvutiga on vaja vastavate pistikutega kaableid. Sõltuvalt mudelist toetavad Intel® NUC platvormil arvutid kas 2 või 3 monitori kasutamist.

Intel NUC arvuti ML 501 kinnitatuna monitori tagaküljele VESA kinnituste abil

Korpus. ML pakutavaid Intel® NUC platvormil arvuteid saab kinnitada monitori tagaküljele, selleks on kõikidel arvutitel kaasas spetsiaalsed VESA kinnitused (75 ja 100).

Kõrvalolevalt pildilt on näha, kuidas terminal ML T210 on kinnitatud monitori tagaküljele. Selliselt kinnitatud arvuti jaoks pole vaja leida kohta laual või laua all.

Internetipoe valikus on kontori- ja kodukasutuseks mõeldud korpused, kuid Intel® NUC platvormil ML arvuteid on võimalik komplekteerida ka tööstuslikesse (industrial) korpustesse, mis on passiivjahutusega ja ilma ühegi liikuva osata. Täiendav info müügiosakonnast: Sirje Saks (edasimüüjad), Vilmar Paats (lõppkasutajad), Parvo Parts (tootejuht).

Toiteplokk. Intel® NUC (Next Unit of Computing) platvormil arvutite toiteplokk on väline.

Intel® NUC (Next Unit of Computing) koos toiteploki ja kaablitega

Intel® NUC platvormil arvuti ise on imepisike, kuid toiteplokk on suuruselt sarnane sülearvutites kasutatavaga ning ka kaablite pistikud ja pesad on standardse suurusega. Toiteseadmetega kõrvuti paigutatuna saab veelgi paremini aru, kui väike arvuti tegelikult on.

Energiatarve. ML mõõdab kõikide arvutite vaikimisi konfiguratsioonide energiatarvet protsessori erineva koormuse juures. Allolevalt graafikult on näha, et Intel® NUC platvormil põhineva arvuti ML 501 puhul on tegu eriti energiatõhusa arvutiga – energiatarve protsessori 100% töökoormuse juures on vaid 15,53 W.

Lauaarvuti ML 501 omab kehtivat Energy Star märgistust ning vastab kehtestatud energiatõhususe nõuetele. Energy Star energiatõhususmärgistuse nõuete järgi mõõdetud arvuti tüüpiline energiatarve (Typical Energy Consumption, TEC) on standarkonfiguratsiooni korral 41,35 kWh s.t. pea neli korda väiksem kui nõutud.

arvuti ML 501 energiatarve protsessori erinevatel töökoormustel

Parvo Parts
ML arvutite tootejuht

Parvo Parts (ML arvutite tootejuht)

Intel® NUC (Next Unit of Computing) platvormil arvutid on eriti sobivad ärikasutajatele. Piisav jõudlus, madal energiatarve, vPro tehnoloogia ning ruumisäästlik paigutusvõimalus monitori tagaküljele teevad nendest arvutitest kuluefektiivse valiku paljude organisatsioonide jaoks.

Platvormi väiksus ja tööstusliku (industrial) arvuti võimalus muudavad Intel® NUC platvormi väga huvitavaks eri- ja spetsiaallahendustes (tootmisprotsessis kasutatavad arvutid/terminalid, sõidukiarvutid jne). ML kasutab Intel® NUC platvormil arvuteid laialdaselt oma infokioskites.