Üht protsessorit toetavatele Inteli serveri emaplaatidele S3420GPLV, S3420GPLC, S3420GPLX, S3420GPRX integreeritud ESRT2 ja RST tarkvaraliste RAID kontrollerite võimalused on erinevad. ESRT2 eelisteks on paremad haldusvõimalused ja operatsioonisüsteemi ning draiverite paigaldaminine, RST eeliseks on RAID5 lihtne ja soodne kasutule võtmine.

S3420GP


Omadused

Intel® Embedded Server RAID Technology II (ESRT2):

  • kasutatakse LSI kontrollerit
  • vaikimisi toetab RAID 0, 1 ja 10 ja SATA. RAID 5 saab aktiveerida lisavõtme kasutamisega
  • SAS ketaste kasutamise võimalus SAS mooduli lisamisega (S3420GPLX või S3420GPRX  emaplaatiga)
  • draiverid olemas nii Windowsile kui ka Linuxile (Red Hat, Suse)
  • toetab kuni 8 kõvakettast (vajalik kasutada S3420GPLX või S3420GPRX  emaplaati, SC5600 korpust, lisa kõvakettasahtlit, SAS moodulit ning RAID5 aktiveerimisvõtit)

Intel® Rapid Storage Technology (vana nimi Intel® Matrix RAID):

  • vaikimisi toetab RAID 0, 1, 10 kui ka 5-e
  • draiverid hetkel olemas ainult Windowsile
  • saab kasutada kuni 6 SATA kõvaketta korral


Võrdlus

Kahe kontrolleri jõudlus on praktiliselt sama, mõlemad toetuvad süsteemi kiibistikule, protsessorile ja mälule. RST põhiliseks eeliseks on RAID5 lihtne ja soodne kasutusele võtmine. Haldamisvõimalused on paremad ESRT2-el. See kontroller annab võimaluse saata vajadusel läbi SMTP e-kirju vigade kohta ning pakub rohkem konfigureerimisvõimalusi. Lisaks saab ESRT2 kontrolleri puhul kasutada tasuta Intel Deployment Assistant CD-d, mis teeb serveri operatsioonisüsteemi (Windowsi ja Linuxi Red Hat, SUSE) ning driverite paigaldamise äärmiselt lihtsaks ning funktsionaalsuselt ei erine rahvusvaheliste serveritootjate pakutavatest (HP SmartStart, Dell Systems Build).


Tasub teada

RST ja ESRT2 tarkvaralise RAID kontrolloriga emaplaate kasutatakse ML Novator S300-seeria serverites (S300, S310, S330, S350 ja S380).

Kindlasti on soovitav ML-ist serverit tellides täpsustada, millisesse RAID levelisse kettad tuleb panna. Seda ka siis kui soovite operatsioonisüsteemi ise teha. Kui ei ole põhjust integreeritud RAID5 kasutamiseks, siis soovitame serveri ESRT2 kontrollerit.

Integreeritud tarkvaralise RAID kontrolleri kasutamise juures tuleb silmas pidada seda, et tarkvaralised kontrollerid kasutavad protsessori ja mälu ressursse ning suurema arvuga ketaste puhul tuleb kindlasti kasutada võimsamat protsessorit ning rohkem mälu.


Vaata lisaks

Inteli integreeritud kontrollerite võrdlus (inglise keeles)
Intel ühe protsessoriga serveri plaadid (inglise keeles)
Intel SC5600 korpus (inglise keeles)