Microsoft Windows operatsioonisüsteemi autentsuse kleebis (COA – Certificate of Authenticity) kinnitab operatsioonisüsteemi litsentsi autentsust ning sellel on operatsioonisüsteemi aktiveerimiseks vajalik tootevõti (Product Key) ja litsentsi seerianumber (Product ID).

Windows operatsioonisüsteemi autentsuse kleebis (COA)

NB! Alljärgnev info käib ML arvutite kohta. Teiste tootjate ja toodete puhul võib autentsuse kleebis ja sellel olev info olla erinev.

Windows operatsioonisüsteemi autentsuse kleebis (COA – Certificate of Authenticity) on üheks elemendiks, mis kinnitab operatsioonisüsteemi litsentsi autentsust.

Autentsuse kleebisel (COA) on unikaalne tootevõti (Product Key), mis on vaja Microsfot Windows operatsioonisüsteemi aktiveerimiseks. Samuti on sellel litsentsi unikaalne seerianumber (Product ID).

Autentsuse kleebis (COA) on paigutatud arvuti korpusele ning on tehtud arvestusega, et see püsiks korpuse küljes ja säiliks loetavana.

Oluline teada: Windows operatsioonisüsteemi aktiveerimiseks vajalik tootevõti on ainult arvuti korpusel oleval autentsuse kleebisel. Tootja seda oma andmebaasides ei salvesta. Seetõttu on oluline, et kleebis ning sellel olev info säiliks.

Soovitus: kirjutage autentsuse kleebisel olev tootevõti (Product Key) ja litsentsi seerianumber (Product ID) üles ja säilitage kindlas kohas. Selliselt käitudes on Teil võimalik Windows operatsioonisüsteem peale taaspaigaldamist aktiveerida ka siis, kui autentsuse kleebiselt ei ole mingil põhjusel võimalik infot lugeda (kulunud, rebenenud vms).

Tootevõti autentsuse kleebisel

Windows operatsioonisüsteemi aktiveerimisel vajalik tootevõti (Product Key) asub kleebisel võtit kujutava ikooni järgi ning koosneb 25 märgist (tähed ja numbrid) mis on sidekriipsudega eraldatud 5 märgilisteks gruppideks.

Windows 8 autentsuse kleebisel olev tootevõti (Product Key)

Litsentsi seerianumber (Product ID)

Windows operatsioonisüsteemi litsentsi seerianumber (Product ID) asub autentsuse kleebisel tootevõtme all ning taastusmeedia ümbrisel.

Litsentsi seerianumber (Product ID) on pikkusega 14 märki (ainult numbrid).

Litsentsi seerianumber (Product ID) autentsuse kleebisel:

Windows 8 autentsuse kleebisel olev litsentsi seerianumber (Product ID)

Litsentsi seerianumber (Product ID) on lisaks autentsuse kleebisele ka arvutiga kaasa tuleva taastusmeedia ümbrisel.

Litsentsi seerianumber (Product ID) Windows 8 taastusmeedia ümbrisel:

Windows 8 taastusmeedia ümbrisel olev litsentsi seerianumber (Product ID)

Litsentsi seerianumber (Product ID) Windows 7 taastusmeedia ümbrisel:

Windows 7 taastusmeedia ümbrisel olev litsentsi seerianumber (Product ID)