Microsoft Windows lauaarvutite operatsioonisüsteemi poolt toetatud maksimaalne mälu maht sõltub tarkvara versioonist s.h. sellest, kas tegu on 32- või 64-bitise tehnoloogiaga ning jääb vahemikku 4 GB – 512 GB.

Windows operatsioonisüsteemi 32-bitised versioonid

Windows operatsioonisüsteemi 32-bitistel versioonidel on adresseeritav süsteemimälu maht maksimaalselt 4 GB.

Reaalselt on kasutatavat mälu veelgi vähem, sest mitmed süsteemiseadmed (kiibistik, BIOS, lisakaartide siinid, jne.) kasutavad sama aadressiruumi ning seetõttu jääb operatsioonisüsteemi ja rakenduste jaoks vabaks maksimaalselt 3,24 GB süsteemimälu ja seda isegi juhul kui arvutisse on installeeritud kokku 4 GB süsteemimälu.

Soovitus: 32-bitist operatsioonisüsteemiga arvutisse ei ole mõtet valida üle 4 GB mälu, sest operatsioonisüsteem ei suuda seda kasutada.

NB! Internetipoes www.arvutid.ee on valikus ainult 64-bitised Windows operatsioonisüsteemi versioonid ning 4 GB piirang puudub.

Windows operatsioonisüsteemi 64-bitised versioonid

Windows operatsioonisüsteemi 64-bitised versioonidel on adresseeritav süsteemimälu maht maksimaalselt 512 GB

Windows operatsioonisüsteemi versioonide lõikes on maksimaalne toetatud mälu maht alljärgnev:

Versioon Maksimaalne toetatud mälu maht
Windows 7 Home Premium 16 GB
Windows 7 Professional 192 GB
Windows 8 128 GB
Windows 8 Pro 512 GB

Kommentaar

Parvo Parts
ML arvutite tootejuht

Parvo Parts (ML arvutite tootejuht)

Üldjuhul ei ole Microsoft Windows operatsioonisüsteemi poolt toetatud maksimaalse mälu mahu piirang ML arvutite ostjatele ja kasutajale oluline, kuna kasutame ainult Windows operatsioonisüsteemi 64-bitiseid versioone ning 16 GB on keskmise kasutaja põhivajadusteks piisav.

Küll aga peavad maksimaalse mälu piirangut silmas pidama võimsusvajaduste rahuldamiseks mõeldud tööjaamade ostjad ning kasutajad. Näiteks tööjaama ML W990 on võimalik konfigureerida 2 Intel® Xeon® E5 seeria protsessoriga, kusjuures kumbki protsessor toetab 128 GB mälu ehk maksimaalne riistavara poolt toetatud mälu tööjaamas on 256 GB.

Juhul kui tööjaamas soovitakse kasutusele võtta maksimaalne riistavara poolt toetatav mälumaht, saab seda teha ainult Windows 8 Pro operatsioonisüsteemiga. Kõigi teiste Windows operatsioonisüsteemide korral ei suudeta maksimaalset mälu mahtu kasutusele võtta.

Internetipoe www.arvutid.ee kasutajad aga ei pea operatsioonisüsteemi poolt seatavaid piiranguid ise meeles pidama: www.arvutid.ee konfiguraator on seadistatud selliselt, et arvutisse ei saa valida rohkem mälu, kui valitud operatsioonisüsteem toetab.

Postitused sarnasel teemal

blogi postitus: Microsoft Windows 8.1 operatsioonisüsteem (17.10.2013)
blogi postitus: Windows 8 Pro downgrade Windows 7 Pro-le (16.11.2012)
blogi postitus: Microsoft Windows 8 operatsioonisüsteem (29.10.2012)

Microsoft Windows logo