ML poolt välja töötatud Tallinna lennujaama Postimehe värava “nutilehe” tehnilises lahenduses kasutatakse ML infoekraane ja Samsung tahvelarvuteid.

Projekti kirjeldus

Lahenduse otstarve

Infoekraane ML 320 kasutatakse Postimehe portaalide uudiste kolmes keeles kuvamiseks ning laua sisse ehitatud 10,1″ diagonaaliga tahvelarvutitelt Samsung Tab4 saab tasuta lugeda tasulisi Postimees+ lugusid.

ML töötas välja tehniline lahenduse Postimehe värava jaoks Tallinna Lennujaamas ning see hõlmab nii infoekraane, tahvelarvuteid ning sisuhaldusteenusest.

Postimehe väravaks Tallinna Lennujaamas on saabuvate ja lahkuvate lendude värav nr. 7. Ala on jagatud sümboolselt kaheks: “paberlehe” poolel on kohvikulauad ja ajalehe lugemise võimalus ning “nutilehe” poolel kolm 48″ diagonaaliga infoekraani ML 320, millel kuvatakse kolmes keeles Postimehe portaalide uudiseid ning laua sisse ehitatud viis 10,1″ diagonaaliga tahvelarvutit Samsung Tab4, kus saab tasuta lugeda tasulisi Postimees+ lugusid.

Klient

Ajalehte Postimees välja andva aktsiaseltsi ainuomanikuks on Baltikumi suurim meediakontsern Eesti Meedia, mis ühendab nii trüki- kui internetimeedia kanaleid. Kontserni lipulaevaks on Eesti vanim ajaleht Postimees. Eesti Meedia kontserni kuuluvad samuti maakonnalehed Pärnu Postimees, Sakala, Virumaa Teataja, Järva Teataja ja Valgamaalane. Baltikumi kaasaegseim trükiettevõte Kroonpress on samuti osa Eesti Meedia kontsernist. Lisaks kuuluvad kontserni Trio LSL Raadiogrupp ja Kanal 2. Eesti Meedia omab mitmeid Eesti internetiportaale ja kuulutusteportaali soov.ee. Lisaks kuulub kontserni ettevõtteid ning portaale Lätis ja Leedus.

Lahenduse kirjeldus ja omadused

Lahenduse riistavara koosneb kolmest 48″ (121,9 cm) diagonaaliga infoekraanist ML 320 ning viiest 10,1″ (25,6 cm) diagonaaliga tahvelarvutist Samsung Tab4.

Nii tahvelarvutitel kui ekraanidel kasutatakse üle interneti toimivat haldustarkvara, mis võimaldab monitoorida seadmete sisse- ja väljalülitust, töökorda ning vahetada sisu. Tahvelarvutid on piiratud kasutamiseks ainult postimees.ee leheküljele, teistele lehekülgedele ligipääsu ei ole. Sisuhaldustarkvara salvestab tahvelarvutite anonüümset kasutusstatistikat s.h. enim loetud uudised, uudistele kuluv aeg jpm.

Infoekraanid ML 320 kuvavad täisekraanil rõht/vertikaalasendis (totem) Postimehe eesti-,vene- ja inglisekeelseid uudiseid. Tahvelarvutid on mõeldud tasuta Postimees+ täispikkade artiklite lugemiseks.

Infoekraan ML 320 omadused:

 • Avalikus ruumis ning majandus- ja kutsetegevusega seonduvalt kasutamiseks mõeldud ekraanid
 • Kõrgendatud tolmukindlus, mis väldib tolmu kogunemist katte ja paneeli vahele ning seeläbi pildikvaliteedi langust
 • Nuppude ja kaugjuhtimispuldi funktsioonid on väljalülitatavad vältimaks pahatahtlike või selleks õigusi mitte omavate isikute ligipääsu ekraani seadetele ja sisule
 • Kasutatav nii vertikaalses kui horisontaalses asendis
 • Pikaajaliselt liikumatu (staatilise) kujutise kuvamiseks on ekraan varustatud sissepõlemisvastaste tehnoloogiatega pikslinihe (pixelshift) ja värskendusrada (rollbar)
 • Normaalselt valgustatud siseruumidesse piisava valgustugevusega (450 cd/m²)
 • Lõimitud ekraaniarvuti
 • Lai vaatenurk: 178/178 (horisontaalne/vertikaalne)
 • Juhtimis- ja haldustarkvara
 • FullHD ekraan: 1080 X 1920 pikslit

Tahvelarvuti Samsung Tab4 omadused:

 • Lõimitud meediamängija
 • Lai vaatenurk: 178/178 (horisontaalne/vertikaalne)
 • Ekraani resolutsioon: 1280 x 800 pikslit
 • Haldustarkvara

Täiendav info

Fotod Postimehe väravast Tallinna Lennujaamas

Suurendamiseks klõpsa pildil.

ML infoekraanid Tallinna Lennujaama Postimehe väravas

ML infoekraanid Tallinna Lennujaama Postimehe väravas 2

Tahvelarvutid Tallinna Lennujaama Postimehe väravas

Tahvelarvuti Tallinna Lennujaama Postimehe väravas

Summary
Article Name
ML infoekraanide täislahendus Tallinna Lennujaama Postimehe väravas
Author
Description
ML poolt välja töötatud Tallinna lennujaama Postimehe värava "nutilehe" tehnilises lahenduses kasutatakse ML infoekraane ja Samsung tahvelarvuteid.