Lauaarvutid lähevad järjest väiksemaks ja väiksemaks, mis aga ei tähenda, et suuri arvuteid enam ei ole. ML tootearenduses sattusid kõrvuti kaks arvutit mille mõõtmete erinevus on välja toodud lisatud fotodel.

Ühe pere lapsed

tööjaam ML 790 ja lauaarvuti ML 501

Ühelt poolt järgivad lauaarvutid üldist väiksemaks-pisemaks muutumise trendi: laiaotstarbelise rakendus- tarkvara kasutamiseks piisava jõudlusega lauaarvuti mahub praktiliselt peopessa.

Seda demonstreerib kõrvaloleval pildid Tanel, kelle käes on Intel® NUC (Next Unit of Computing) platvormil arvuti ML 501

Teisalt – kuhugi ei ole kadunud arvutid, mida rakendatakse erinevat liiki kõrgendatud võimsusvajadustega spetsiaaltarkvaraga töötamiseks. Ja need arvutid on jätkuvalt suured.

tööjaam ML 790 ja lauaarvuti ML 501

ML pakub äriklientidele täisvalikut arvuteid terminalidest kuni tööjaamadeni ning seetõttu ei ole mingi ime, et tootearenduses sattusid kõrvuti kaks väga erineva kaliibriga arvutit.

Ei, see ei ole väline kõvaketas, mis tööjaama ees on. See täisfunktsionaalne lauarvuti Intel® Core™ i5 protsessori ja koos kõikide vilede ning vidinatega.

“Suur kast” on tööjaam ML W790 ja väike karp on arvuti ML 501 (Intel® NUC – Next Unit of Computing platvorm). Mõlemad arvutite pere täieõiguslikud liikmed.

tööjaam ML 790 ja lauaarvuti ML 501 - 1

Vanasõna ütleb et head riistad on pool tööd. Arvutite valikul kehtib see jätkuvalt – töö jaoks tuleb valida õige riist. Kui seda mitte teha, siis võib töö tegemata jääda või sellele kulub tarbetult palju aega ja pingutust. Kui vajad abi valimisel – vaata internetipoodi või võta meiega ühendust.

tööjaam ML 790 ja lauaarvuti ML 501 - 3