Internetipoes on saadaval uuenenud ML lauaarvuti 790, mis on meie kõige-kõige võimsam lauaarvutite mudel.

Tooteuuendus! ML lauaarvuti 790

Uuendused

Emaplaadid. Uue mudeli emaplaadid on X299 kiibistikuga (seni kasutusel oli X99 kiibistik). Mudelivalikus on esmalt 4 emaplaati Gigabyte’ilt – X299-UD4, X299 Gaming 3, X299 Gaming ja X299 Gaming 7 (emaplaatide võrdluse leiad siit).

Kasutusele on võetud uus socket LGA2066, Optane Memory tugi ja VROC ehk maakeeli virtuaalne RAID protsessoris tugi, mis võimaldab M.2 NVMe SSD kettaid panna RAIDi.

Protsessorid. Toetatud on 4-tuumalised Core i5 ja i7 X-seeria protsessorid (koodnimega Kaby Lake-X). Hinnataseme poolest on need võrreldavad tavaliste Core i5 ja i7 protsessoritega. Suure jõudlusega protsessorid hakkavad pihta 6-tuumalistest Core i7 X-seeriast ja lähevad välja kuni 18-tuumaliste Core i9 X-seeriani (koodnimega Skaylake-X). Jah, kirjutatud on õigesti – Intel on mängu toonud Core i9 protsessori (vt lähemalt Inteli lehelt või Wikipediast).

Mälu. 4-tuumalised protsessorid toetavad kuni 64GB mälu, teised toetavad 128GB mälu. Kui kasutada Registered ECC mälu, siis on isegi kuni 512GB võimalik, ainult ilma ECC funktsionaalsuseta (NB! Registered mälu pole praegu internetipoe valikutesse lisatud).

Vaikimisi on valikus DDR4-2400 mälud, kuid võimalik valida ka ülekiirendatud (XMP) DDR4-3000 ja DDR-3600. Internetipoes ilmuvad need nähtavale kui valida arvutisse Gaming seeria emaplaat.

Kettad. Kõigil plaatidel on vähemalt kaks M.2 liidest, mis toetavad nii SATA kui NVMe SSD kettaid. Kahel võimekamal plaadil on isegi kolmas M.2 liides, mis toetab ainult NVMe SSD kettaid (internetipoe valikutes on ainult NVMe kettad). Tavalisi SATA 2.5“ või 3,5“ kettaid võimalik valida kuni 8tk (sõltuvalt korpuse mahutavusest).

Graafika. Nagu ikka sellel platvormil protsessorisse lõimitud graafikat pole ehk tuleb kasutada PCI-E siinile eraldiseisvaid kaarte. Valikus nii Nvidia kui AMD tippkaardid. Alates Core i9 protsessoritest on internetipoes võimalik valida ka teist Geforce või Radeon kaarti ehk siis SLI või Crossfire režiimis.

X299-UD4 emaplaadiga on nähtaval ka Quadro ja FirePro kaardid. Kui valida Gaming seeria plaat, siis neid kaarte ei näidata ja neid valida ei saa.

 

Kuidas osta

Internetipoes saab uuenenud ML lauaarvuti 790 osta vaikimisi valikutega või konfigureerida oma vajadustele vastavaks.

Kuid teil on küsimusi või täpsustusi, võtke ühendust müügiosakonnaga: Helena Nielsen (edasimüüjad) ja Andres Pajula (lõppkasutajad).

Kasulikud lingid

Summary
Article Name
Tooteuuendus! ML lauaarvuti 790
Author
Description
Internetipoes on saadaval uuenenud ML lauaarvuti 790, mis on meie kõige-kõige võimsam lauaarvutite mudel.